Watermelon that does your laundry!

Well when the person cutting the watermelon cuts themselves, and they sue the company they work for to get their workers comp and a band aid, the company (who makes watermelons) has to up the prices to pay for the wanker who can't use a knife properly.
 
That or it came from Alaska. Fruit up here costs about the following:

20 mandarine oranges:
$11

15 Peaches
$17

25 Nectarines:
$14

Bag of apples:
$9

5 lb Watermelon
$10... easy...

Then again min. wage in Alaska is 7.15. That and I import fruits.... Buy them by the box and they're a helluva lot cheaper!
 
Back
Top