V
Valerie S
Guest
What exactly will be required? An more specifically, around what price range are we looking at per semester?
Do most schools just simply sell a case of supplies required by all/majority of classes like they do books? Is it that the students are required to go get their supplies through the teacher or on their own?
Do most schools just simply sell a case of supplies required by all/majority of classes like they do books? Is it that the students are required to go get their supplies through the teacher or on their own?