There is this market, that sells 3 apples and 2 pears for 2.70$
but 3 apples = 4 pears . What is the cost of the apples and pears ?
there are ant nest and it's canvas . The canvas is 18 times heavier than the ants. The total weight is 52, what is the weight of the ant and canvas?
but 3 apples = 4 pears . What is the cost of the apples and pears ?
there are ant nest and it's canvas . The canvas is 18 times heavier than the ants. The total weight is 52, what is the weight of the ant and canvas?