...machine she is playing costs? $0.75 per game. Lisa started with $13 and her machine costs $0.50 per game. After how many games will the two girls have the same amount of money remaining?
Please help me with this problem. It would be awesome if you showed your work so that I would know how to complete the other remaining problems that I have.
Thanks again!~
Please help me with this problem. It would be awesome if you showed your work so that I would know how to complete the other remaining problems that I have.
Thanks again!~