We are a group of university students taking part in a module called Entrepreneurship. This module requires you to generate a new idea/product. We would be very grateful if anyone could help us answer these questions regarding the financial aspect of our product.
1. How much does it cost to produce an average ready meal?
2. How much would packaging costs be per ready meal?
1. How much does it cost to produce an average ready meal?
2. How much would packaging costs be per ready meal?