Help with Pre-Algebra math homework?

reb

New member
You bought a pair of jeans at an outlet store. You see the same jeans at another store for $51, which is 36% more than you paid for them at the outlet store. How much did you pay for the jeans at the outlet store?

Please show work too.

Thank you!!
 
Back
Top