Search results

  1. A

    Pre-Algebra help! Proportions?

    Grapes sell for 99 cents per pound, and there is an average of 82 grapes per pound. How many grapes would you expect for $6.93?
  2. A

    Studying for a test. Question?

    Trail of Tears: Which native American tribes went to their homes peacefully? Which native American tribes fought back? Thanks.
Back
Top