*The snack shack sold mini-pizzias or burritos as luch options. The frist customer bought 1 mini- pizza and 2 burritos and paid $6.00. The second customer bought 3 mini- pizzas and 2 burritos for $12. How much does each mini-pizza and each burrito cost at the snack shack?
1P + 2B = 6.00 Eq. (1)...